2010- konkurs

21 grudnia w Nadleśnictwie Jedwabno odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Festiwal Nauki-  Badamy i odkrywamy przyrodę nieożywioną". Nasz Żłobek zdobył w konkursie III miejsce. Zdjęcia z realizacji konkursowych zadań  można obejrzeć w galerii grupy "Biedronki".

Organizatorami były: Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Udział w nim wzięło 29 szkół podstawowych i przedszkoli z Warmii i Mazur. Celem konkursu było m.in.: zrozumienie, co to jest przyroda nieożywiona (skały, minerały, gleba, woda i powietrze; w szerszym sensie także kosmos); rozwinięcie u dzieci ciekawości świata przyrody nieożywionej i radości z jej poznawania; zwrócenie uwagi na wartość i przydatność doświadczeń i eksperymentów w poznawaniu przyrody nieożywionej; połączenie nauki z ciekawą zabawą.

Wszystkich uczestników konferencji powitali Marek Trędowski nadleśniczy Nadleśnictwa Jedwabno i Krzysztof Otulakowski wójt gminy Jedwabno i wręczyli nagrody w postaci zestawów pomocy edukacyjnych.