2014- Mini - olimpiada

Na potrzeby zadania „Żłobek Nr 1 w drodze po Zieloną Flagę” zorganizowaliśmy w Żłobku Mini- olimpiadę. Pierwszym krokiem w realizacji było stworzenie regulaminu i opracowanie zestawu konkurencji, w których mogłyby wziąć udział małe dzieci. Do rywalizacji grupa „Biedronek” zaprosiła grupę „Pszczółek”. Przygotowaniami zajęliśmy się wspólnie, angażując też rodziców w przygotowanie odpowiednich strojów sportowych w jednolitym kolorze. Grupy przygotowały również transparenty i pompony do dopingowania.

Oprócz promowania aktywności ruchowej, integrowania, jednym z celów naszej olimpiady miało być kształtowanie form rywalizacji sportowej zgodnie z zasadami fair- play. Dlatego też nie było pokonanych, wszyscy zwyciężali. Punktacją za wykonane zadanie były graficzne symbole uśmiechniętych buziek pokazywane przez jury. 

Mini- olimpiada odbyła się dnia 9 czerwca 2014 roku w holu Żłobka. Grupy kibiców i zawodnicy stawili się w pełnym składzie. Konkurencje udało się przeprowadzić bez żadnych przeszkód, za to z radością i humorem. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale wręczane przez Panią Dyrektor, nagrody książkowe dla grup i zestawy sprzętu sportowego, który był wykorzystywany do przeprowadzenia konkurencji.